piłka nożna

Letnie transfery Benfiki

Orły się zbroją. Ledwo trzeciego sierpnia zostało otwarte okienko transferowe w Portugalii, a już Benfica pozyskała kilku zawodników, a z kolejnymi wciąż negocjuje. Wśród nowych graczy w Lizbonie na pewno pojawią się obrońca Gilberto, napastnik Pedrinho oraz bramkarz Helton Leite. Wszyscy ci gracze pochodzą z Brazylii.

(więcej…)

piłka w masce

COVID-19 wpływa także na Primeira Liga. Koronawirus w Benfice

SARS-COV-2 nie oszczędza piłkarskiego świata, wstrzymując rozgrywki niemalże w każdym kraju. Pośrednio lub bezpośrednio wirus dotyka każdego klubu oraz piłkarza. Nawet największe drużyny i nazwiska nie mogą się czuć bezpieczne. Potwierdzeniem tego jest informacja, która pojawiła się w ostatnich dniach. Koronawirusem zaraził się David Tavares, pomocnik Benfici Lizbona 2. Jest on jednym z ośmiu piłkarzy w lidze portugalskiej, u których wykryto SARS-COV-2. (więcej…)

piłka

Transferowe ruchy w zimowym okienku transferowym sezonu 2019/2020

Benfica Lizbona solidnie wykorzystała zimowe okienko transferowe. Przede wszystkim zespół rozstał się z Raulem de Tomasem, a zarazem sprowadził Juliana Weigla. Ponadto wykonał kilka innych ruchów transferowych, uzupełniając skład o rokujących zawodników oraz pozbywając się tych, którzy zawiedli. Co warto podkreślić – klub więcej na tym zarobił niż wydał. (więcej…)

Piećdziesiąt lat Nené w Benfice

20 listopada 1949 roku w Leça da Palmeira urodził się Tamagnini Manuel Gomes Batista, doskonały napastnik związany z Benficą praktycznie przez całą swoją piłkarską karierę. Z klubem zdobył rekordową liczbę 19 tytułów w różnych rozgrywkach, a po odwieszeniu butów na kołku dalej działał w jego strukturach. 50 lat pracy Nené w Benfice – taki pseudonim piłkarz obrał na boisku – to dobra okazja, by przyjrzeć się bliżej jego sylwetce i przypomnieć tę ważną dla klubu postać.

(więcej…)

Portimonense – Benfica 2:0. Fatalny początek 2019 roku dla Orłów

W fatalnym stylu rozpoczęli rok 2019 piłkarze Benfiki Lizbona. W rozgrywanym wczoraj (02.01.2019) meczu 15 kolejki ligi Portugalskiej podopieczni Rui Vitorii przegrali na wyjeździe z Portimonense 0-2. Dziś poznamy odpowiedź FC Porto na potknięcie rywala. Dwa gole samobójcze Niestety mecz ułożył się dla Benfiki wyjątkowo pechowo. Dość powiedzieć, że ekipa Więcej…