W fatalnym stylu rozpoczęli rok 2019 piłkarze Benfiki Lizbona. W rozgrywanym wczoraj (02.01.2019) meczu 15 kolejki ligi Portugalskiej podopieczni Rui Vitorii przegrali na wyjeździe z Portimonense 0-2. Dziś poznamy odpowiedź FC Porto na potknięcie rywala.

Dwa gole samobójcze

Niestety mecz ułożył się dla Benfiki wyjątkowo pechowo. Dość powiedzieć, że ekipa z Lizbony przegrała mecz, w którym rywale nie wbili jej ani jednego gola. Na wynik 0-2 złożyły się bowiem dwa gole samobójcze, najpierw Diasa, a następnie Jardela. Niefrasobliwość obrońców nie mogła zostać niestety nadrobiona w ofensywie, gdyż napastnicy z kolei mieli rozregulowane celowniki. Dwa razy blisko strzelenia gola był  Jonas, jednak za pierwszym razem po rozmontowaniu defensywy wywala uderzył zbyt lekko, następnie zaś z rzutu wolnego – niecelnie.

Ucieczka FC Porto?

Jeśli FC Porto w mecz tej samej kolejki pokona na wyjeździe CD Aves, wówczas odwiecznych rywali będzie w tabeli dzieliło już 7 punktów. Czy Orły z Estadio da Luz zdołają jeszcze dogonić Smoki z Estadio do Dragao?

Kategorie: Aktualności

1 komentarz

Rui · 8 stycznia, 2019 o 3:52 pm

dwa samobóje, pech wyjątkowy, ale ogólnie to Benfica trochę ich cisnęła

Możliwość komentowania została wyłączona.