Orły się zbroją. Ledwo trzeciego sierpnia zostało otwarte okienko transferowe w Portugalii, a już Benfica pozyskała kilku zawodników, a z kolejnymi wciąż negocjuje. Wśród nowych graczy w Lizbonie na pewno pojawią się obrońca Gilberto, napastnik Pedrinho oraz bramkarz Helton Leite. Wszyscy ci gracze pochodzą z Brazylii.

Transfer Pedro Victor Delmino da Silvy, czyli Pedrinho, nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem. Jeszcze w marcu pojawiły się informacje o tym, że 22-latek będzie grał dla Benfici. Na oficjalne przyjęcie musiał jednak czekać aż do otwarcia letniego okna transferowego. Ten młody i perspektywiczny zawodnik przeszedł do klubu z Corinthians za 20 mln euro, wiążąc się z Orłami umową na 5 lat.

Gilberto Moraes Júnior to z kolei dwudziestosiedmioletni prawy obrońca. Wychowanek Botafogo trafił do Benfici z brazylijskiego Fluminense. Graczem Orłów ma być do końca czerwca 2025 roku. Jego wartość rynkowa to według portalu transfermarkt.pl 1 mln euro, ale według doniesień medialnych mógł zostać sprzedany za 3 mln euro (m.in. za besoccer.com).

Do Benfici doszedł także Helton Leite. To wysoki 29-latek z Boavisty Porto, grający wcześniej m.in. dla Botafogo i innych brazylijskich drużyn. Już wcześniej miał dołączyć do Benfici, ale nie przeszedł wówczas testów medycznych. Tym razem się udało i on też dołączył do klubu na 5 lat.

Mówi się też, że Orły mogą być zasilone przez skrzydłowego z Gremio Porto Alegre, Brazylijczyka Evertona Cebolinhę, a także Urugwajczyka Edinsona Cavaniego. Odejść ma za to Haris Seferovic, a pozyskać go ma Besiktas.

Zmiany w składzie to między innymi efekt powrotu do klubu Jorge Jesusa. Szkoleniowiec prowadził już Benficę w latach 2009-2015. Ostatnio przewodził Flamengo – najpopularniejszej brazylijskiej drużynie, z którą zdobył m.in. Copa Libertadores i mistrzostwo Brazylii w 2019 roku oraz Superpuchar Brazylii w 2020 roku. Mimo sukcesów Jesus zdecydował się powrócić do Portugalii. Benficę objął 3 sierpnia i zgodnie z umową ma prowadzić klub przez trzy kolejne lata do 30 czerwca 2023 roku.

Jak będzie wyglądać drużyna Orłów, gdy rozpocznie się sezon 2020/2021? Na to jeszcze trzeba poczekać około dwóch miesięcy. To dużo czasu i wiele jeszcze może się wydarzyć, ale z pewnością drużyna będzie wyglądać ciekawie. Letnie okienko transferowe w Portugalii potrwa do 7 października.

Kategorie: Aktualności